Психологія батьків, Психологія мами

Психологія батьків: як тримати себе у руках, коли малюк страждає від проблем травлення (кольок, здуття, тощо)

Коли майбутні татка та мами малюють собі у голові образ щасливого «батьківства», то картинка виглядає умиротворено. Малюк, що посміхається, у гарному ліжечку, веселі та щасливі мами та тата. Так, ці відчуття Ви безперечно відчуєте, ставши батьками, однак,  як завжди, у медалі є два боки. Разом із відчуттям повного щастя та всеохоплюючої любові до свого малюка, новоспечені мама і тато стікаються з різноманітними труднощами дитячого періоду. Безсонні ночі, регулювання процесу лактації, дитячі кольки, прорізування зубів, тощо.

Автори: д.мед.н., проф. Клименко Вікторія Анатоліївна, к.мед.н., доцент Яновська Катерина Олександрівна

Виявляється, дитячі кольки, зригування, підвищене газоутворення чи закрепи, а також багато інших станів можуть бути не рідкісними гостями у Вашому домі, поки малюк росте. Проте, уміла поведінка, певна частка знань з цього питання, спокій всіх членів родини, можливо, допоможе вирішити проблему у домашніх умовах, без звернення до лікаря.

Кольки – це фізіологічне явище, яке виникає у 90% малюків у віці від двох тижнів і до трьох місяців.

І дуже багато ресурсів пишуть про проблеми медичного характеру, забуваючи приділити увагу проблемам психологічного характеру.

Чому ж ми, батьки, так нервуємо, коли наш малюк плаче?

Адже це природна реакція, і малюки не вміють по-іншому виражати власні вимоги чи натякати нам на дискомфорт.

У будь-якому випадку, по мірі дорослішання малюка, проблема метеоризму та інших кишкових неприємностей буде зникати, оскільки травна система дозріватиме.

Однак мамам варто пам’ятати золоте правило «щаслива мама – щаслива дитина». А татам взагалі варто закріпити це в якості аксіоми.

Як психологічно можна допомогти неспокійному малюку, який плаче?

  • Задовольнити смоктальний рефлекс (груди, пляшечка, соска)
  • Тактильні контакти (погладжування, масаж, обійми та поцілунки)
  • Правильний режим дня та багато свіжого повітря
  • Приємна атмосфера в домі (вмикайте класичну музику, дитячі пісеньки та навіть свої улюблені треки)

Психологічна допомога мамі, коли дитина неспокійна та плаче:

  • Підтримка та допомога інших членів родини (безліч прикладів, коли мама, втомлена від дитячого плачу, передає дитинку бабусі чи таткові на ручки, і та миттєво заспокоюється)
  • Знайдіть спільну із малюком справу (придумайте спільні вправи, гімнастику; ходіть разом на плавання; посадіть дитину у слінг, кенгуру та танцюйте вдома)
  • Займайтеся рукоділлям, творчістю, навіть просте малювання – це чудовий спосіб заспокоєння та відновлення життєвої енергії

Якщо Ви помітили, що проблеми травлення у дитини з’являються занадто часто, і домашніми способами Ві з ними не можете впоратися, рекомендується звернутися за порадою до педіатра. Втім, у жодному разі не варто застосовувати медикаменти без призначення лікаря!

У медичному середовищі навіть існує думка про те, що «тяжкі» кольки у малюків особливо нервових мам, тож, привносьте більше позитиву у власні батьківські будні і намагайтеся дотримуватися здорового способу життя всією родиною. Адже якщо родина – це однодумці, то і дитина ростиме на одній хвилі з Вами.

Сохраните статью и расскажите друзьям

Похожие статьи